1) Halı yıkama firmalarının herhangi bir resmi kurum tarafından denetlenmediğini hijyen kalitesi, personel kalitesi ve hizmet kalitesi yönünden tamamen firma yöneticisinin insafına kaldığınızı biliyor musunuz?
 
2) Doğru hizmet alabilmeniz için denetleyici olmanız gerektiğini, halı yıkama hizmeti alacağınız yeri görerek karar vermeniz gerektiğini biliyor musunuz?
 
3) Halıların farklı evlerin halılarıyla aynı havuz içinde bekletildiğini, başka evlerin kılı, tüyü gibi hatta evcil hayvan besleyen evlerin kılı tüyü gibi zararlı unsurların sizin halınıza da sirayet ettiğini biliyor musunuz?
 
 
4) Maliyetleri düşürmek adına kuyu suyu kullanıldığını, yeraltı sularına kanalizasyon karıştığı hesaba katıldığında bahse konu kanalizasyon atığının sizin halınıza da sirayet ettiğini biliyor musunuz?
 
5) Halıların berbat denecek kadar pis ortamlarda hijyen kuralları dikkate alınmadan yıkandığını ve temizlenmeye giden halılarınızın gönderdiğiniz halinden daha pis bir şekilde geri geldiğini biliyor musunuz?
 
6) Halıların kaldırım üzerine, yol kenarına asılarak toz duman eşliğinde kurutulduğunu biliyor musunuz?
 
7) Maliyeti düşürmek ve sözde ucuz hizmet vermek adına bir çok kimyasal kalıntı içeren ucuz halı şampuanları ile birlikte bolca çamaşır suyu kullanıldığını biliyor musunuz?
 
8) Bir çok Avrupa ülkesinde insan sağlığına zararları sebebi ile kullanımı yasak olan çamaşırsuyunun kontrolsüz kullanımı neticesinde halınız üzerinde kalan kanserojen ihtiva eden kimyasal kalıntıların halınız ile birlikte evinize geldiğini biliyor musunuz?
 
9) Kapılara dağıtılan broşürlerde halı yıkama yeri görüntüsü verilmesine rağmen bir çoğunun gerçek olmadığını, toplanan halıları oto yıkama yerlerine yıkatarak evlerinize getirdiklerini biliyor musunuz?
 
10) Halı yıkama hizmeti alırken "alt tarafı halı yıkama" düşüncesi ile hizmet almamanız gerektiğini, ince eleyip sık dokunması gerektiğini biliyor musunuz?
 

Olması Gerekenler

Halı Dövme Makinesi
Kapalı Kurutma Alanı
Otomatik Halı Yıkama Makinesi
Santrifüj Sıkma Makinesi
Sıcak Suyla Yıkama
Toz Alma Makinesi
Yorgan Yıkama Makine

Olmaması Gerekenler

Çamaşır Suyu
Havuz Sistemi
Oto Yıkama
Yerde Yıkama